Czy jesteś pewien, że woda, którą pijesz jest czysta i zdrowa?

Czy w ogóle nadaje się ona do picia?

Człowiek uczynił z wody śmietnisko. Jakim prawem?

Nasza niepohamowana ekspansja sprawia, że ilość zanieczyszczeń zawartych w wodzie podwaja się co 10 lat.

Odwrócona osmoza filtry

W naszej ofercie znajdą Państwo filtry, które działają na zasadzie odwróconej osmozy. To jedno z lepszych rozwiązań, jeżeli chcemy spożywać czystą, zdrową wodę. Ciało człowieka składa się w ponad 50% z wody, dlatego tak ważne jest dbanie o to, żeby woda, którą spożywamy, była najwyższej jakości.

Jak to działa?

Osmoza to proces, który występuje w naturze między innymi w roślinach. Woda jest transportowana od korzenia w górę, żeby odpowiednio nawodnić całą roślinę i umożliwić jej przetrwanie. W środowisku naturalnym osmoza to inaczej dyfuzja rozpuszczalnika przez półprzepuszczalną błonę, która rozdziela dwa roztwory o różnym stężeniu. Błony te dążą do wyrównania stężeń obu roztworów.

W uzdatnianiu wody z kolei wykorzystywany jest ?odwrócony? proces osmozy. Aby spowodować, że związki rozpuszczone w roztworach przenikną wyłącznie z jednej strony membrany, wykorzystuje się proces przełamania ciśnienia osmotycznego. Po prostu wykorzystuje się ciśnienie z instalacji wodnej. W efekcie związki rozpuszczone w wodzie, która znajduje się po jednej stronie, przenikają na drugą stronę, a woda, która została tych związków pozbawiona, kierowana jest do kranika lub do zbiornika magazynującego.

Punkt Handlowy

Share This