Bluewater Cleone ? filtr do wody ze Szwecji

W naszej ofercie znajdą Państwo Bluewater Cleone ? filtr do wody od szwedzkiego producenta, którego misją jest uwolnić świat od plastiku i dostarczyć ludziom krystalicznie czystą wodę. Filtry Bluewater powstają z materiałów najwyższej jakości, które nie zawierają BPA ? bisfenolu A. To związek organiczny stosowany do produkcji tworzyw sztucznych, m.in. plastikowych butelek oraz puszek do żywności. Wyniki rozmaitych badań sugerują jego negatywny wpływ na zdrowie. Co więcej, do produkcji jednej platikowej butelki, poza znacznymi ilościami ropy naftowej, potrzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu litrów wody. Zatem jeśli zależy Państwu zarówno na zdrowiu, jak i ochronie środowiska naturalnego ? filtr Bluewater będzie świetnym rozwiązaniem.

Bluewater Cleone Balance, najnowszy model 2020, z nowym oprogramowaniem. Źródło krystalicznie czystej wody w domu i firmie.

Bluewater Cleone ? filtr do wody zapewniający najwyższy poziom jej oczyszczania i uzdatniania

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest filtr do wody Bluewater Cleone™, to najwyższy poziom oczyszczania i uzdatniania wody. Dzięki niemu zapomną Państwo o zanieczyszczonej wodzie z posmakiem chloru czy obawach o praktycznie wszystkie chemicznie i biologiczne zanieczyszczenia. Urządzenie to zapewnia w domu własne źródło czystej i zdrowej wody, przeznaczonej do picia, gotowania, przygotowania gorących napojów lub mycia owoców i warzyw.

Jego wydajność zaspokoi potrzeby każdego gospodarstwa domowego, małej firmy czy restauracji ? produkuje bowiem około 190 litrów krystalicznie czystej wody z minerałami na dobę. Bluewater Cleone™ tojeden z filtrów do wody małych rozmiarów. Zmieści się w każdej szafce kuchennej, a jego montaż trwa zaledwie 30-90 minut. W Polsce jest zamontowanych ok. 20000 urządzeń (Bluewater Cleone, Kuna Cleone, Aqueena Zepter), a na świecie ponad 10 milionów osób pije krystalicznie czystą wodę z Bluewater Cleone. Zachęcamy Państwa do dołączenia do wielu zadowolonych Klientów, którzy każdego dnia chronią nasze środowisko i swoje zdrowie, nie musząc kupować wątpliwej jakości wody w plastikowych opakowaniach. #wygrajzplastikiem

Jak działa  oczyszczanie molekularne?

Z pewnością Bluewater Cleone™ ? filtr do wody wykorzystujący filtrację molekularną (osmotyczną) ? jest jedną z najbardziej wydajnych i skutecznych metod uzdatniania wody. Kilkustopniowa filtracja pozwala na dokładne oczyszczenie wody do poziomu pierwszej klasy czystości. Dodatkowo specjalny wkład mineralizujący wzbogaca wodę o cenne składniki mineralne, niezbędne dla dobrego funkcjonowania organizmu. Urządzenie jest wyposażone w specjalną, półprzepuszczalną membranę, której pory są tak małe, że żadne zanieczyszczenia nie są w stanie przedostać się przez nią, a jedynie woda rozbija je pod ciśnieniem na mikrocząsteczki. Gwarantuje tooczyszczanie wody na poziomie ponad 99%.

Ponadto membrana w filtrze do wody Bluewater Cleone™ jest wyposażona w tak zwane inteligentne płukanie ? spłukuje wszystkie zanieczyszczenia z siatki membrany, odprowadzając je do kanalizacji i zapobiegając przy tym zapychaniu się urządzenia. Nie bez powodu metoda ta jest uznana za jedną z najskuteczniejszych metod filtracji wody. Za cały proces filtracji, mineralizacji wody oraz inteligentnego spłukiwania membrany odpowiada płyta elektroniczna z mikroprocesorem. Ten sam mikroprocesor analizuje na bieżąco jakość wody produkowanej przez Bluewater Cleone™. Dzieje się to dzięki informacjom spływającym z czujników jakości wody ? zastosowanych zarówno przed, jak i po membranie. Pracę tego najlepszego filtra do wody wspomaga wysokowydajna, oszczędna i długowieczna pompa.

Legenda

 1. Dopływ wody zasilającej.
 2. Filtracja wstępna (2 filtry sedymentacyjne Bluewater).
 3. Pompa stabilizująca i wspomagająca pracę urządzenia.
 4. Filtr wstępny (filtracja na węglu aktywnym).
 5. Membrana molekularna o strukturze 0,0001 mikrona.
 6. Odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji.
 7. Filtr końcowy (filtracja na węglu aktywnym).
 8. Zbiornik ciśnieniowy magazynujący krystalicznie czystą wodę.
 9. Mineralizator wzbogacający wodę o m.in. o kationy wapnia i magnezu.
 10. Kran z krystalicznie czystą wodą.

Wydajność L/dobę

Postaw na zdrowie i wygodę

Produkt pochodzi ze Szwecji ? ojczyzny Nagrody Nobla, kraju, w którym wiele wiodących firm rozpoczynało swoją działalność, a lista innowacyjnych rozwiązań, które pomogły podnieść jakość naszego życia, nie ma końca. Posiadając takie urządzenie nie generują Państwo plastikowych śmieci, nie muszą dźwigać ciężkich zgrzewek wody do domu i martwić się jej jakością. Czystą woda jest zawsze w zasięgu ręki we własnym kranie, w ilości, która na pewno zaspokoi potrzeby całej rodziny. Zachęcamy do wyboru zdrowia i wygody, czyli Bluewater Cleone™ ? filtra do wody wysokiej jakości.

Zawartość zestawu

 • Filtr do wody pitnej Bluewater Cleone™.
 • Wysokiej jakości kran czystej wody ze szczotkowanej stali nierdzewnej.
 • Zbiornik magazynujący wodę pitną .
 • Wysokiej klasy mineralizator wody.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim.
 • Karta gwarancyjna.
 • Zestaw podłączeniowy.
 • Instrukcja montażu i użytkowania.

Poziom filtracji

 • Filtracja wstępna składająca się z dwóch filtrów sedymentacyjnych na poziomie 20 oraz 5 mikronów.
 • Wkład z naturalnym węglem aktywnym Jacobi Carbons?.
 • Membrana molekularna.
 • Wkład z naturalnym, granulowanym węglem aktywnym Jacobi Carbons?.
 • Wysokiej klasy wkład mineralizujący wodę i podnoszący jej pH.

Główne cechy Bluewater Cleone™

 • Produkuje do 190 litrów krystalicznie czystej wody na dobę.
 • Wbudowany czujnik czystości wody.
 • Inteligentny system płukania membrany.
 • Ochrona przed zalaniem.
 • Zintegrowana pompa ciśnieniowa.
 • Pracą urządzenia steruje mikroprocesor.
 • Stały, elektroniczny monitoring jakości wody poprzez inteligentne czujniki.
 • Możliwość podłączenia lampy UV.
 • Podzespoły John Guest? (wszystkie połączenia, zawory oraz wężyki).

Parametry urządzenia

 • Szerokość:     215 mm.
 • Wysokość:     416 mm.
 • Głębokość:     380 mm.
 • Waga:             12 kg.
 • Pobór mocy: max 23 W.
 • Zasilanie:       240 V/50-60 Hz.

Wymiary zbiornika

 • Wysokość: ~330 mm.
 • Średnica: ~280 mm (możliwa zmiana na mniejszy).

Parametry wejściowe wody

 • Ciśnienie wody zasilającej: 1.2 – 7 bar (17 – 102 psi).
 • Temperatura wody: 2 – 38°C.
 • TDS: nie więcej niż 2000 ppm.
 • Twardość: nie większa niż 400 mg/l.

Należy pamiętać, że każde urządzenie RO, czyli odwróconej osmozy odrzuca podczas pracy wodę brudną do kanalizacji. W zależności od rodzaju i jakości urządzenia, ciśnienia wody oraz jej temperatury i zanieczyszczenia, stosunek wody czystej wyprodukowanej przez urządzenie, do wody zrzucanej do kanalizacji może wynosić nawet 1:8. Najczęściej, aby wyprodukować 1 litr czystej wody ? około 3-4 litry idą do kanalizacji.

Bluewater Spirit to skuteczny i kompaktowy filtr do wody. Odwrócona osmoza bez zbiornika.

Bluewater Spirit Universal to wszechstronny i bardzo wydajny filtr do wody. Usuwa szkodliwe patogenne bakterie, niezdrowe zanieczyszczenia chemiczne i metale toksyczne z wody pitnej. Kupując to urządzenie, dokonują Państwo jednej z najlepszych inwestycji dla poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Filtr Bluewater Spirit zmienia wodę z wodociągów w zdrową wodę pitną, którą można wykorzystać do przygotowania smacznych napoi i posiłków.

Bluewater Spirit Universal to nowoczesna, zgrabna konstrukcja, która doskonale sprawdzi się w każdej kuchni, także w restauracji, firmie czy kawiarni. Łatwy w montażu i konserwacji Spirit dostarcza do 2,5 litrów krystalicznie czystej wody na minutę. Dzięki takiej ilości wody produkowanej na bieżąco, urządzenie nie potrzebuje dodatkowego zbiornika. To filtr do wody, który w zależności od wersji może zostać podłączony do innych urządzeń, np. zmywarki. Przy zastosowaniu Bluewater Spirit Universal wraz ze zbiornikiem ciśnieniowym mogą Państwo podłączyć jednocześnie urządzenie do zmywarki, kranu i ekspresu ciśnieniowego. Dodatkowo nitka wody, która płynie wprost do kranu, może zostać rozszerzona o moduł mineralizacji wody.

Filtracja wody w technologii SuperiorOsmosis™

Urządzenie wykorzystuje metodę molekularną oczyszczania wody. Oznacza to, że jest wyposażone w półprzepuszczalną membranę osmotyczną, która oczyszcza wodę ze skutecznością około 99%. Wszystkie zanieczyszczenia gromadzące się na siatce membrany są automatycznie spłukiwane i odprowadzane do kanalizacji, zapobiegając zapychaniu się urządzenia. Filtracja wody metodą RO nie bez powodu jest jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania wody na świecie. Filtry korzystające z niej są w stanie uchronić nas nie tylko przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, kamieniem czy związkami chemicznymi, ale również przed bakteriami, wirusami i chlorem.

Opatentowana przez Bluewater technologia SuperiorOsmosis™ pozwala na wielokrotny powrót brudnej wody na membranę, dzięki czemu znacząco spada ilość wody odprowadzanej do kanalizacji. Dzięki temu urządzenie jest bardzo ekonomiczne w użytkowaniu. W przypadku znaczącego zanieczyszczenia wody wejściowej lub wysokiej twardości wody konieczne może się okazać zastosowanie filtracji mechanicznej wstępnej lub zmiękczacza do wody.

Legenda

 1. Dopływ wody zasilającej.
 2. Filtracja wstępna (wysokiej jakości filtr Bluewater).
 3. Membrana molekularna o strukturze 0,0001 mikrona.
 4. Opatentowany przez firm Bluewater system obiegu SuperiorOsmosis (stałe czyszczenie membrany, zapewniające wyższy przepływ i lepsze oczyszczanie wody oraz zmniejszająde ilość ścieków).
 5. Odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji.
 6. Kran z krystalicznie czystą wodą.

Wydajność L/dobę

Bluewater Spirit

 • Krystalicznie czysta woda do picia i serwowania w karafkach.
 • Idealnie czyste szkło i kryształy bez konieczności polerowania.
 • Przezroczyste kostki lodu.
 • Niesamowity smak potraw przygotowanych na czystej wodzie.
 • Wspaniały smak kawy i herbaty bez pozostawiania osadów.

Zawartość zestawu

 • Filtr do wody Bluewater Spirit Universal.
 • Kran wody filtrowanej.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim.

Poziom filtracji

 • Filtracja wstępna na filtrze z naturalnym węglem aktywnym marki Jacobi Carbons (wymiana co 3-6 miesięcy).
 • Membrana osmotyczna o bardzo wysokiej wydajności (wymiana co 6-48 miesięcy).

Główne cechy Bluewater Spirit Universal

 • Produkuje ok. 2 litry wody na minutę (zalecana praca do 4 h/dobę).
 • Wbudowany czujnik czystości wody.
 • Zintegrowana pompa ciśnieniowa.
 • Redukcja soli (w zależności od wersji urządzenia, do 87% lub do 95%).
 • Technologia SuperiorOsmosis™.

Przed urządzeniemzaleca się zastosowanie filtra wstępnego (mechanicznego).

W przypadku podłączeniaBluewater Spirit Universaldo kilku aplikacji (zmywarka, kran, kostkarka, ekspres do kawy), producent zaleca zastosowanie zbiornika ciśnieniowego.

Żywotność urządzenia Bluewater Spirit zależy od ilości wody, którą produkuje. Sugerowana dzienna ilość wody produkowanej przez urządzenie to 100 do 300 litrów.

Twardość wody zasilającej urządzenie Bluewater Spirit nie powinna przekraczać 7?dH (stopni niemieckich). W przypadku twardszej wody zaleca się używanie zmiękczacza wody przed urządzeniem Bluewater Spirit.

Parametry urządzenia

 • Szerokość:     150 mm.
 • Wysokość:     365 mm.
 • Głębokość:     462 mm.
 • Waga:             12 kg.
 • Pobór mocy: max 350 W.
 • Zasilanie:       240 V/50-60 Hz.

Bluewater PRO

Najpotężniejszy, kompaktowy filtr do wody dostępny na rynku Bluewater PRO

Najpotężniejszy, kompaktowy filtr do wody dostępny na rynku Bluewater PRO

Idealny filtr do wody dla profesjonalnych zastosowań. To wszechstronne urządzenie przyniesie każdemu biznesowi wiele korzyści. Dzięki swojej wydajności (dostarcza do 4,5 litra czystej wody na minutę) pracuje bez konieczności instalacji zbiornika, zaspokajając potrzeby nawet największych działalności. Sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach, zakładach produkcyjnych, hotelach i wielu innych miejscach.

Ciekawe opcje urządzenia

Bluewater Pro 400 i Bluewater Pro 600 mogą być wykorzystane do generowania pary i zimnej mgły (atomizacji) przy takich czynnościach, jak nawilżanie w fabrykach sera lub do stworzenia systemu oczyszczania wody dla całego domu. Wbudowany czujnik jakości wody zaalarmuje Państwa w przypadku, gdy woda z sieci będzie bardzo złej jakości. Urządzenie odetnie wówczas dopływ wody zasilającej, by ochronić przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo posiada licznik czasu pracy. Dostarcza do 4,5 litra wody na minutę. Producent wyposażył go również w moduł filtracji wstępnej granulowanym węglem aktywnym Jacobi Carbons.

Superior Osmosis™

Opatentowana technologia, dzięki której Bluewater Pro dostarcza krystalicznie czystą wodę na najlepszym poziomie. Membrana osmotyczna odfiltrowuje zanieczyszczenia ze skutecznością bliską 99,99%. Woda zanieczyszczona od kilku do kilkunastu razy wraca na membranę, dzięki temu znacznie zmniejszono odrzut wody brudnej. Dwa filtry wstępne usuwają z wody wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, chroniąc wnętrze urządzenia i zapewniając dłuższą żywotność membrany. Urządzenie odprowadza wszystkie szkodliwe związki do kanalizacji, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że nie są na nie narażeni.

Bluewater Pro to najwyższa jakość, którą doceniają szefowie kuchni, producenci win i inni profesjonaliści branży gastronomicznej na całym świecie. Woda stanowi podstawę, poprawia teksturę i powoduje, że poszczególne składniki lepiej oddają smak. Nasi Klienci serwują wodę z urządzenia Bluewater Pro w karafkach, zastępując tym samym konieczność zakupu wody w plastikowych butelkach. To bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, przynoszące duże zyski dla restauracji czy hotelu. Poza oczywistymi oszczędnościami w postaci zmniejszenia wydatków na wodę, warto wspomnieć również o zyskaniu wolnej przestrzeni oraz znaczącym spadku ilości generowanych odpadów plastikowych.

Bluewater Pro to najwyższa jakość, którą doceniają szefowie kuchni, producenci win i inni profesjonaliści branży gastronomicznej na całym świecie. Woda stanowi podstawę, poprawia teksturę i powoduje, że poszczególne składniki lepiej oddają smak. Nasi klienci serwują wodę z urządzenia Bluewater Pro w karafkach, zastępując tym samym konieczność zakupu wody w plastikowych butelkach. To bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, przynoszące duże zyski dla restauracji czy hotelu. Poza oczywistymi oszczędnościami w postaci zmniejszenia wydatków na wodę, warto wspomnieć również o zyskaniu wolnej przestrzeni oraz znaczącemu spadkowi ilości generowanych odpadów plastikowych.

Bluewater Pro

 • Krystalicznie czysta woda do picia i serwowania w karafkach.
 • Idealnie czyste szkło i kryształy bez konieczności polerowania.
 • Przezroczyste kostki lodu.
 • Niesamowity smak potraw przygotowanych na czystej wodzie.
 • Wspaniały smak kawy i herbaty bez pozostawiania osadów.

Zawartość zestawu

 • Filtr do wody Bluewater Pro (zależny od wybranej opcji).
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim.
 • Zestaw podłączeniowy.

Poziom filtracji

 • Wkład z naturalnym węglem aktywnym Jacobi Carbons (PRO 400).
 • Wkład sedymentacyjny (PRO 400).
 • Dwa wydajne wkłady wstępne z blokiem węglowym Jacobi Carbons (PRO 600).
 • Membrana osmotyczna.

Główne cechy Bluewater Pro

 • Produkuje do 4,5 litra wody na minutę.
 • Wbudowany czujnik ciśnienia wody.
 • Czujnik czystości wody.
 • Kompatybilność z innymi urządzeniami.
 • Zintegrowana pompa ciśnieniowa.
 • Redukcja soli.
 • Opatentowana technologia SuperiorOsmosis™.

Parametry urządzenia

  • Szerokość:     225 mm.
  • Wysokość:     466 mm.
  • Głębokość:     460 mm.
  • Waga:             29 kg.
  • Pobór mocy: 530 W – 720 W (w zależności od modelu).
  • Zasilanie:       240 V/50-60 Hz.

Share This