Bluewater Cleone Balance, najnowszy model 2020, z nowym oprogramowaniem. Twoje źródło krystalicznie czystej wody w domu i firmie.

Bluewater Cleone i inne filtry do wody

Czysta woda to podstawa zdrowego stylu życia, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości filtr do wody. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z nich jest Bluewater Cleone – filtr do wody, który charakteryzuje się zaawansowanymi technologiami oraz wydajnością na najwyższym poziomie.Bluewater Cleone Balance, najnowszy model 2020, z nowym oprogramowaniem.
Twoje źródło krystalicznie czystej wody w domu i firmie.

Filtr do wody Bluewater Cleone Balance

Bluewater Cleone™ to najwyższy poziom oczyszczania i uzdatniania wody. Nowoczesne urządzenie, dzięki któremu można zapomnieć o zanieczyszczonej wodzie z posmakiem chloru czy o obawach o praktycznie wszystkie chemicznie i biologiczne zanieczyszczenia. Dzięki temu urządzeniu będziecie mieli Państwo w domu własne źródło czystej i zdrowej wody, przeznaczonej do picia, gotowania, przygotowania gorących napojów lub mycia owoców i warzyw.

Jego wydajność zaspokoi potrzeby każdego domu i małej firmy czy restauracji – produkuje około 190 litrów krystalicznie czystej wody z minerałami na dobę. Bluewater Cleone™ to filtr do wody małych rozmiarów, zmieści się w każdej szafce kuchennej, a jego montaż trwa zaledwie 30-90 minut. W Polsce zamontowanych jest ok. 20000 urządzeń (Bluewater Cleone, Kuna Cleone, Aqueena Zepter), a na świecie ponad 10 milionów osób pije krystalicznie czystą wodę z Bluewater Cleone. Dołączcie Państwo do wielu zadowolonych klientów, którzy każdego dnia chronią nasze środowisko i swoje zdrowie, nie musząc kupować wątpliwej jakości wody w plastikowych opakowaniach. #wygrajzplastikiem

Oczyszczanie molekularne

Bluewater Cleone™ to filtr do wody wykorzystujący filtrację molekularną (osmotyczną) – jedną z najbardziej wydajnych i skutecznych metod uzdatniania wody. Kilkustopniowa filtracja pozwala na dokładne oczyszczenie wody do poziomu pierwszej klasy czystości. Dodatkowo specjalny wkład mineralizujący, który wzbogaca wodę o cenne składniki mineralne, niezbędne dla dobrego funkcjonowania Twojego organizmu.

Jak działa oczyszczanie molekularne? Urządzenie wyposażone jest w specjalną, półprzepuszczalną membranę, której pory są tak małe, że żadne zanieczyszczenia nie są w stanie się przez nią przedostać, a jedynie woda rozbija je pod ciśnieniem na mikrocząsteczki. Gwarantuje to oczyszczanie wody na poziomie ponad 99%. Dodatkowo membrana w Bluewater Cleone™ jest wyposażona w tak zwane „inteligentne płukanie” – spłukuje wszystkie zanieczyszczenia z siatki membrany, odprowadzając je do kanalizacji, zapobiegając przy tym zapychaniu się urządzenia. Nie bez powodu metoda ta uznana jest za jedną z najskuteczniejszych metod filtracji wody. 

Za cały proces filtracji, mineralizacji wody oraz inteligentnego spłukiwania membrany odpowiada płyta elektroniczna z mikroprocesorem. Ten sam mikroprocesor analizuje na bieżąco jakość wody produkowanej przez Bluewater Cleone™ dzięki informacjom spływającym z czujników jakości wody zastosowanych zarówno przed jak i po membranie.

Pracę tych najlepszych filtrów do wody wspomaga wysokowydajna, oszczędna i długowieczna pompa.

Dlaczego warto zainwestować w filtr do wody Bluewater Cleone?

Porównując Bluewater Cleone™ z innymi dostępnymi filtrami do wody, warto zwrócić uwagę na jego zaawansowane technologie oraz wyjątkową wydajność. Dzięki temu urządzenie to wyróżnia się na tle konkurencji i stanowi doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wysoką jakość wody oraz niezawodność urządzenia. W naszej ofercie znajdują się także inne filtry do wody, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Wszystkie modele cechuje wysoka jakość wykonania oraz gwarancja satysfakcji z użytkowania.

Legenda

 1. Dopływ wody zasilającej
 2. Filtracja wstępna (2 filtry sedymentacyjne Bluewater)
 3. Pompa stabilizująca i wspomagająca pracę urządzenia
 4. Filtr wstępny (filtracja na węglu aktywnym)
 5. Membrana molekularna o strukturze 0,0001 mikrona
 6. Odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji
 7. Filtr końcowy (filtracja na węglu aktywnym)
 8. Zbiornik ciśnieniowy magazynujący krystalicznie czystą wodę
 9. Mineralizator wzbogacający wodę o m.in. o kationy wapnia i magnezu
 10. Kran z krystalicznie czystą wodą

Wydajność L/dobę

Postaw na zdrowie i wygodę

Produkt pochodzi ze Szwecji – ojczyzny Nagrody Nobla, kraju, w którym wiele wiodących firm rozpoczynało swoją działalność, a lista innowacyjnych rozwiązań, które pomogły podnieść jakość naszego życia nie ma końca. Posiadając takie urządzenie, użytkownik nie generuje plastikowych śmieci, nie musi dźwigać ciężkich zgrzewek wody do domu i martwić się jej jakością. Czystą wodę ma zawsze w zasięgu ręki w swoim własnym kranie, w ilości, która na pewno zaspokoi potrzeby całej rodziny. Wybierzcie Państwo zdrowie i wygodę – wybierzcie filtr do wody Bluewater Cleone™.

Zawartość zestawu

 • Filtr do wody pitnej Bluewater Cleone™
 • Wysokiej jakości kran czystej wody ze szczotkowanej stali nierdzewnej
 • Zbiornik magazynujący wodę pitną 
 • Wysokiej klasy mineralizator wody
 • Instrukcja obsługi w języku polskim 
 • Karta gwarancyjna 
 • Zestaw podłączeniowy
 • Instrukcja montażu i użytkowania

Poziom filtracji

 • Filtracja wstępna składająca się z dwóch filtrów sedymentacyjnych na poziomie 20 oraz 5 mikronów
 • Wkład z naturalnym węglem aktywnym Jacobi Carbons®
 • Membrana molekularna
 • Wkład z naturalnym, granulowanym węglem aktywnym Jacobi Carbons®
 • Wysokiej klasy wkład mineralizujący wodę i podnoszący jej pH

Główne cechy Bluewater Cleone™

 • Produkuje do 190 litrów krystalicznie czystej wody na dobę 
 • Wbudowany czujnik czystości wody
 • Inteligentny system płukania membrany
 • Ochrona przed zalaniem
 • Zintegrowana pompa ciśnieniowa
 • Pracą urządzenia steruje mikroprocesor
 • Stały, elektroniczny monitoring jakości wody poprzez inteligentne czujniki
 • Możliwość podłączenia lampy UV
 • Podzespoły John Guest® (wszystkie połączenia, zawory oraz wężyki)

Parametry urządzenia

 • Szerokość:     215 mm
 • Wysokość:     416 mm
 • Głębokość:     380 mm
 • Waga:             12 kg
 • Pobór mocy: max 23 W
 • Zasilanie:       240 V / 50-60 Hz

Wymiary zbiornika:

 • Wysokość: ~330 mm 
 • Średnica: ~280 mm (możliwa zmiana na mniejszy)

Parametry wejściowe wody:

 • Ciśnienie wody zasilającej: 1.2 – 7 bar (17 – 102 psi)
 • Temperatura wody: 2 – 38°C
 • TDS: nie więcej niż 2000 ppm
 • Twardość: nie większa niż 400 mg/l

Należy pamiętać, że każde urządzenie odwróconej osmozy podczas pracy odrzuca do kanalizacji wodę brudną. W zależności od rodzaju i jakości urządzenia, ciśnienia wody oraz jej temperatury i zanieczyszczenia, stosunek wody czystej wyprodukowanej przez urządzenie do wody zrzucanej do kanalizacji może wynosić nawet 1:8. Najczęściej, aby wyprodukować 1 litr czystej wody, około 3-4 litry trafia do kanalizacji.

Bluewater Spirit skuteczny i kompaktowy filtr do wody. Odwrócona osmoza bez zbiornika.

Bluewater Spirit Universal to wszechstronny i bardzo wydajny filtr do wody. Usuwa szkodliwe patogenne bakterie, niezdrowe zanieczyszczenia chemiczne i metale toksyczne z wody pitnej. Kupując to urządzenie, dokonujesz jednej z najlepszych inwestycji dla poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Bluewater Spirit zmienia wodę z wodociągów w zdrową wodę pitną, którą można wykorzystać do przygotowania smacznych napoi i posiłków.

Bluewater Spirit Universal to nowoczesna, zgrabna konstrukcja, która doskonale sprawdzi się w każdej kuchni, także w restauracji, firmie czy kawiarni. Łatwy w montażu i konserwacji Spirit dostarcza do 2,5 litrów krystalicznie czystej wody na minutę. Dzięki takiej ilości wody produkowanej na bieżąco, urządzenie nie potrzebuje dodatkowego zbiornika. Spirit to filtr do wody, który w zależności od wersji może zostać podłączony do innych urządzeń np. zmywarki. Przy zastosowaniu Bluewater Spirit Universal wraz ze zbiornikiem ciśnieniowym możemy podłączyć jednocześnie urządzenie do zmywarki, kranu i ekspresu ciśnieniowego. Dodatkowo nitka wody, która płynie wprost do kranu, może zostać rozszerzona o moduł mineralizacji wody.  

Filtracja wody w technologii SuperiorOsmosis™

Urządzenie wykorzystuje metodę molekularną oczyszczania wody. Oznacza to, że wyposażone jest w półprzepuszczalną membranę osmotyczną, która oczyszcza wodę ze skutecznością około 99%. Wszystkie zanieczyszczenia gromadzące się na siatce membrany są automatycznie spłukiwane i odprowadzane do kanalizacji, zapobiegając zapychaniu się urządzenia. Filtracja wody metodą odwróconej osmozy nie bez powodu jest jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania wody na świecie. Filtry korzystające z niej są w stanie uchronić nas nie tylko przed zanieczyszczeniami mechanicznymi, kamieniem czy związkami chemicznymi, ale również przed bakteriami, wirusami i chlorem. Opatentowana przez Bluewater technologia SuperiorOsmosis™pozwala na wielokrotny powrót brudnej wody na membranę, dzięki czemu znacząco spada ilość wody odprowadzanej do kanalizacji. Dzięki temu urządzenie jest bardzo ekonomiczne w użytkowaniu.

W przypadku znaczącego zanieczyszczenia wody wejściowej lub wysokiej twardości wody konieczne może się okazać zastosowanie filtracji mechanicznej wstępnej lub zmiękczacza do wody.

Legenda

 

 1. Dopływ wody zasilającej
 2. Filtracja wstępna (wysokiej jakości filtr Bluewater)
 3. Membrana molekularna o strukturze 0,0001 mikrona
 4. Opatentowany przez firm Bluewater system obiegu SuperiorOsmosis (stałe czyszczenie membrany, zapewniające wyższy przepływ i lepsze oczyszczanie wody oraz zmniejszająde ilość ścieków).
 5. Odpływ zanieczyszczeń do kanalizacji.
 6. Kran z krystalicznie czystą wodą.

 

 

Wydajność L/dobę

Bluewater Spirit

 • Krystalicznie czysta woda do picia i serwowania w karafkach
 • Idealnie czyste szkło i kryształy bez konieczności polerowania
 • Przezroczyste kostki lodu
 • Niesamowity smak potraw przygotowanych na czystej wodzie
 • Wspaniały smak kawy i herbaty bez pozostawiania osadów

Zawartość zestawu

 • Filtr do wody Bluewater Spirit Universal
 • Kran wody filtrowanej
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

Poziom filtracji

 • Filtracja wstępna na filtrze z naturalnym węglem aktywnym marki Jacobi Carbons (wymiana co 3-6 miesięcy)
 • Membrana osmotyczna o bardzo wysokiej wydajności (wymiana co 6-48 miesięcy)

Główne cechy Bluewater Spirit Universal

 • Produkuje ok. 2 litry wody na minutę (zalecana praca do 4 h/dobę)
 • Wbudowany czujnik czystości wody
 • Zintegrowana pompa ciśnieniowa
 • Redukcja soli (w zależności od wersji urządzenia, do 87% lub do 95%)
 • Technologia SuperiorOsmosis™

Przed wykorzystaniem urządzeniem zaleca się zastosowanie filtra wstępnego (mechanicznego).
W przypadku podłączenia Bluewater Spirit Universal do kilku aplikacji (zmywarka, kran, kostkarka, ekspres do kawy), producent zaleca zastosowanie zbiornika ciśnieniowego.
Żywotność urządzenia Bluewater Spirit zależy od ilości wody, którą produkuje. Sugerowana dzienna ilość wody produkowanej przez urządzenie to: 100 do 300 litrów.
Twardość wody zasilającej urządzenie Bluewater Spirit nie powinna przekraczać 7ºdH (stopni niemieckich). W przypadku twardszej wody zaleca się używanie zmiękczacza wody przed urządzeniem Bluewater Spirit.

Parametry urządzenia

 • Szerokość:     150 mm
 • Wysokość:     365 mm
 • Głębokość:     462 mm
 • Waga:             12 kg
 • Pobór mocy: max 350 W
 • Zasilanie:       240 V / 50-60 Hz

Bluewater PRO

Najpotężniejszy, kompaktowy filtr do wody dostępny na rynku Bluewater PRO

Najpotężniejszy, kompaktowy filtr do wody dostępny na rynku Bluewater PRO

Idealny filtr do wody dla profesjonalnych zastosowań. To wszechstronne urządzenie przyniesie każdemu biznesowi wiele korzyści. Dzięki swojej wydajności (dostarcza do 4,5 litra czystej wody na minutę) pracuje bez konieczności instalacji zbiornika, zaspokajając potrzeby nawet największych działalności. Sprawdzi się w restauracjach, kawiarniach, zakładach produkcyjnych, hotelach i wielu innych miejscach.

Ciekawe opcje urządzenia

Bluewater Pro 400 i Bluewater Pro 600 mogą zostać wykorzystane do generowania pary i zimnej mgły (atomizacji) przy czynnościach takich jak nawilżanie w fabrykach sera lub do stworzenia systemu oczyszczania wody dla całego domu. Wbudowany czujnik jakości wody zaalarmuje użytkownika w przypadku, gdy woda z sieci jest bardzo złej jakości. Urządzenie wówczas odetnie dopływ wody zasilającej, by chronić go przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Dodatkowo został wyposażony w licznik czasu pracy. Dostarcza do 4,5 litra wody na minutę. Znajduje się w nim także moduł filtracji wstępnej granulowanym węglem aktywnym Jacobi Carbons.

Superior Osmosis™

Opatentowana technologia, dzięki której Bluewater Pro dostarcza krystalicznie czystą wodę na najlepszym poziomie. Membrana osmotyczna odfiltrowuje zanieczyszczenia ze skutecznością bliską 99,99%. Woda zanieczyszczona od kilku do kilkunastu razy wraca na membranę, dzięki czemu znacznie zmniejszono odrzut wody brudnej. Dwa filtry wstępne usuwają z wody wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, chroniąc wnętrze urządzenia i zapewniając dłuższą żywotność membrany. Wszystkie szkodliwe związki urządzenie prowadzi do kanalizacji, dzięki czemu można mieć pewność, że nie jest się na nie narażonym.

Bluewater Pro to najwyższa jakość, którą doceniają szefowie kuchni, producenci win i inni profesjonaliści branży gastronomicznej na całym świecie. Woda stanowi podstawę, poprawia teksturę i powoduje, że poszczególne składniki lepiej oddają smak. Nasi klienci serwują wodę z urządzenia Bluewater Pro w karafkach, zastępując tym samym konieczność zakupu wody w plastikowych butelkach. To bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, przynoszące duże zyski dla restauracji czy hotelu. Poza oczywistymi oszczędnościami w postaci zmniejszenia wydatków na wodę, warto wspomnieć również o zyskaniu wolnej przestrzeni oraz znaczącemu spadkowi ilości generowanych odpadów plastikowych.

Bluewater Pro to najwyższa jakość, którą doceniają szefowie kuchni, producenci win i inni profesjonaliści branży gastronomicznej na całym świecie. Woda stanowi podstawę, poprawia teksturę i powoduje, że poszczególne składniki lepiej oddają smak. Nasi klienci serwują wodę z urządzenia Bluewater Pro w karafkach, zastępując tym samym konieczność zakupu wody w plastikowych butelkach. To bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, przynoszące duże zyski dla restauracji czy hotelu. Poza oczywistymi oszczędnościami w postaci zmniejszenia wydatków na wodę, warto wspomnieć również o zyskaniu wolnej przestrzeni oraz znaczącemu spadkowi ilości generowanych odpadów plastikowych.

Bluewater Pro

 • Krystalicznie czysta woda do picia i serwowania w karafkach
 • Idealnie czyste szkło i kryształy bez konieczności polerowania
 • Przezroczyste kostki lodu
 • Niesamowity smak potraw przygotowanych na czystej wodzie
 • Wspaniały smak kawy i herbaty bez pozostawiania osadów

Zawartość zestawu

 • Filtr do wody Bluewater Pro (zależny od wybranej opcji)
 • Instrukcja montażu i obsługi w języku polskim
 • Zestaw podłączeniowy

Poziom filtracji

 • Wkład z naturalnym węglem aktywnym Jacobi Carbons (PRO 400)
 • Wkład sedymentacyjny (PRO 400)
 • Dwa wydajne wkłady wstępne z blokiem węglowym Jacobi Carbons (PRO 600)
 • Membrana osmotyczna

Główne cechy Bluewater Pro

 • Produkuje do 4,5 litra wody na minutę 
 • Wbudowany czujnik ciśnienia wody
 • Czujnik czystości wody
 • Kompatybilność z innymi urządzeniami 
 • Zintegrowana pompa ciśnieniowa
 • Redukcja soli 
 • Opatentowana technologia SuperiorOsmosis™

Parametry urządzenia

  • Szerokość:     225 mm
  • Wysokość:     466 mm
  • Głębokość:     460 mm
  • Waga:             29 kg
  • Pobór mocy: 530 W – 720 W (w zależności od modelu)
  • Zasilanie:       240 V / 50-60 Hz

Share This